تخم شربتی به انگلیسی,تخم شربتی چیست

خواص تخم شربتی

تخم شربتی گیاهی است که در اوایل فصل بهار در کوهستان ها می روید. این تخم به علت داشتن ترکیبات لعاب دار، پس از ریختن در آب به رنگ خاکستری در آمده، و حالت خمیری و بسیار لغزنده به خود می گیرد.

تخم شربتی به انگلیسی، چیا خوانده می شود. در زمان های دور نه تنها این تخم مصرف خوراکی داشته؛ بلکه در مراسم مذهبی نیز کاربرد فراوان داشت.

تحقیقات دانشمندان مشخص نموده که تخم شربتی، از یکسری ترکیبات پلی فنولی و آنتی اکسیدانی تشکیل شده است. در پیشگیری از دیابت نوع دوم و سرطان موثر می باشد.

در ادامه با سایت خرید سمنو همراه باشید تا با برخی از خواص شگفت انگیز و بیشمار آن آشنا شوید. امیدواریم که با دانستن فواید اش، در مصرف آن کمی بیشتر اهتمام بورزید.

انواع خواص تخم شربتی

تخم شربتی به انگلیسی,تخم شربتی چیست,تخم شربتی به انگلیسی,

لاغری

با ریختن دانه های این گناه خاص در داخل آب، و خوردن دانه های ژلاتینی اش، تا مدت ها فرد احساس سیری دارد که با این روش کار و کم کردن اشتها باعث لاغری فرد می شود.

شیوه مصرف برای لاغری به این صورت است که؛ روزانه یک لیوان تخم شربتی، بدون هیچ گونه ماده شیرین کننده، یا یک لیوان آب میوه به همراه این تخم، قبل از هر وعده غذایی نوشیده شود.

آرامش اعصاب

برای تقویت اعصاب و رفع استرس روزانه، هر روز یک یا دو بار تخم شربتی را با عرق بادرنجبویه مخلوط نموده و همچنین با مقداری عسل، مصرف شود. این نوشیدنی خستگی ذهنی را برطرف کرده، خلق و خوی فرد را بهتر نموده و همچنین افسردگی و میگرن را نیز از بین می برد.

تقویت استخوان ها

از آنجایی که سرشار از پروتئین، آهن، پتاسیم و کلسیم می باشد و همچنین با داشتن ماده معدنی یورون، انتقال کلسیم به استخوان به سرعت انجام می شود. مصرف تخم شربتی به افرادی که در جذب کلسیم مشکل دارند؛ توصیه می گردد.

سلامت دهان و دندان

تاثیر تخم شربتی به دلیل داشتن خاصیت ضد باکتریایی و ضد میکروبی آن است. این ماده خوراکی پرخاصیت، از ایجاد پلاک بر روی دندان جلوگیری می کند. همچنین با از بین بردن باکتری های دهان، از ایجاد بوی بد دهان پیشگیری می نماید.

دیدگاه ها

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *