پخت غذا در ظروف مسی,پخت غذا در قابلمه مسی,پختن غذا در ظروف مسی

خواص پخت غذا در ظروف مسی

پخت غذا در ظروف مسی امروزه به علت دارا بودن خواص و فواید زیادی، رواج پیدا کرده است. ظروف هنگام آشپزی، در خوش عطر و خوش طعم شدن آن، بسیار اهمیت دارند.

پختن غذا در ظروف مسی باعث خوب جا افتادن و خوشمزه شدن آن می گردد؛ به این دلیل است که، در این ظروف حرارت به صورت یکنواخت در همه سطح قابلمه پخش می شود. در ادامه با خواص و مزایای استفاده از قابلمه مسی در هنگام آشپزی، آشنا می شوید.

برای پخت سمنو نیز از پاتیل یا دیگ های بزرگ مسی استفاده می کنند.

مزایای پخت غذا در ظروف مسی

رفع کم خونی یکی از مهمترین خواص آن می باشد. زیرا مس، از عناصر لازم برای بدن و موثر در فرآیند خون سازی است.

کمبود یون مس در بدن، موجب کسالت و احساس خواب آلودگی می گردد. همینطور باعث ایجاد درد در بدن و عضلات می گردد. در صورتی که تاثیر پخت غذا در ظروف مسی برطرف کننده این حالات می باشد.

فایده دیگر در افزایش طول عمر و سلامتی در بانوان نزدیک به دوران پریودی است. در شهرهای شمال کشور، برای پیشگیری از بیماری های خونی، موقع پخت انواع خورشت یک تکه آهن را در وسط خورشت قرار می دهند. این کار یون های آهن را در بدن آزاد می کند.

پخت غذا در ظروف مسی,پخت غذا در قابلمه مسی,پختن غذا در ظروف مسی,

در سالیان گذشته، در هنگام پخت انواع غذا مانند خورشت و آش ها، در هنگام پختن غذا، یک کفگیر آهنی که به نام حسوم معروف بود را، درون آن می گذاشتند. این کار خاصیت پخت غذا در ظروف مسی را افزایش می دهد.

فلز مس رسانایی بالایی دارد، که باعث می شود غذا در آن خیلی سریعتر آماده شود. همچنین انواع خورشت ها در این ظروف بهتر جا می افتند. سرخ کردن غذا در ظورف مسی باعث تردتر شدن مواد سرخ شده می گردد.

نکته مهم که باید حتما در خاطر داشته باشید؛ این است که: ظروف مسی زود حالت اکسید به خود می گیرند، و سریع با غذاها ترکیب می شوند. مس با غذاهای اسید سریع واکنش نشان می دهد. برای طولانی مدت اگر در این ظروف غذا پخته یا نگهداری شود؛ غذا را خراب یا فاسد می کنند. پس حتما باید هر چند وقت یک بار آن ها را سابیده شوند تا حالت اکسیدی شان از بین برود.

دیدگاه ها

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *