نکات مهم افزایش فروش فروشگاه اینترنتی

نکات مهم افزایش فروش فروشگاه اینترنتی

همه شما دوستان که الان در حال خواندن این مطلب هستید، حتما اسم سایت های بزرگ اینترنتی مانند webinseo.com و digikala.com و Moz.com و soft98.com را شنیده اید. این وب سایت های بزرگ هم در یک بازه زمانی مشخص به منظور بهینه سازی نرخ تبدیل خود تغییرات متنوعی را بر روی وب سایت خود اعمال می کنند.

نکته خیلی مهم در خرید های اینترتی این است که بسیار احساسی و لحظه ای هستند. به این معنی که در صورتی خریدار لحظه ای مردد شود؛ خرید خود را کنسل می کند و از صفحه تراکنش مالی خارج می شود. همین امر گواه بر این است که کوچکترین مشکلی می تواند کل روند خرید آنلاین را ناتمام بگذارد و آمار فروش فروشگاه اینترنتی را کاهش دهد.

در ادامه مقاله چند راهکار در طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی وبین سئو را با یکدیگر مرور می کنیم و تا آمار فروشگاه اینترنتی خود را افزایش دهید.

خلاصه کردن مراحل خرید

کاربر امروزی اکثرا تمامی کارهای خود را از طریق موبایل انجام می دهد و بسیار کم حوصله است. به همین دلیل است که باید مراحل خرید را تا حد امکان کوتاه و خلاصه نمایید و یا اینکه آن را شامل چند مرحله کنید. از گرفتن اطلاعات اضافی اجتناب کنید. به عنوان مثال اگر نیازی به آدرس ایمیل ندارید فیلد آن را حذف کنید و تنها به گرفتن شماره تلفن مشتری اکتفا کنید. گرفتن هر اطلاعات اضافی مشتری را از خرید خود منصرف کرده و این داستان به ضرر شما است.

تشویق خریدار به خرید

همه ما از تجربه کردن برخی موارد در زندگی خود ترس و واهمه داریم و همیشه به دنبال این هستیم که از قرار گرفتن در آن شرایط فرار کنیم. خرید اینترنتی نیز یکی از این ترس هاست. باید با روحیه دادن به مشتری و بیان کردن مزایای خرید آنلاین به او انگیزه و جسارت خرید از فروشگاه اینترنتی را بدهید.

داستان خرید مکمل

زمانی که خریدار خرید خود را با موفقیت به ثبت رساند یا در محله نهایی قرار دارد می توانید محصولات مکمل کالای ثبت شده اش را به او نشان دهید. به عنوان اگر محصولی که ثبت کرده یک ساعت هوشمند است به او پیشنهاد خرید بندهای زیبا و رنگارنگ را بدهید. داستان خرید مکمل نقش بسزایی در افزایش آمار فروش تان دارد.

تشکر از مخاطب

تکنیک تشکر از مخاطب معجزه می کند. این صفحه در واقع همان صفحه ای است که کاربر پس از پرداخت مبلغ سفارش وارد آن شده و کدرهگیری و تائیدیه پرداخت را مشاهده می کند. در این صفحه است که شما می توانید هدیه یا یک پیشنهاد شگفت انگیز را به او بدهید که مکمل خریدش باشد و او را ترغیب به خرید های بیشتر و یا مراجعه مجدد به سایت نمایید.

دیدگاه ها

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *