خواص سمنو,خواص سمنو برای بچه ها,خواص سمنو برای پوست

خواص سمنو

خواص سمنو، بنا به آنچه که از قدیم الایام و طب سنتی ایرانی، به ما رسیده است بیشمار می باشد. این خوراکی شیرین و لذیذ با تامین مواد موردنیاز یک روز بدن هر فرد، یک وعده غذایی کامل به حساب می آید.

۱- خواص سمنو برای تقویت استخوان

از آنجایی که سمنو منبع غنی از کلسیم و پتاسیم می باشد. داروی مناسب برای بیماری های وابسته به استخوان مانند پوکی استخوان می باشد. مصرف مناسب و مداوم سمنو به افراد میانسال به جهت تقویت سیستم استخوان بندی توصیه می گردد.

۲- خواص سمنو برای پوست

جوانه گندمی که در پخت سمنو به کار برده می شود؛ دارای ویتامین های A, E و خانواده B می باشد. عامل موثر در حفظ سلامت پوست و جلوگیری از پیری زودرس و چین چروک آن می شود.

۳- خواص سمنو در بارداری

مصرف سمنو در دوران شیردهی و بارداری به شدت توصیه می گردد و مفید می باشد. سمنو به جهت دارا بودن مواد مغذی یک منبع کاملی از تمامی ویتامین ها می باشد؛ برای پرورش جنین و همچنین سلامت خود مادر بسیار کارا می باشد.

۴- خواص سمنو برای بچه ها

فسفری که در سمنو یا در واقع جوانه گندم موجود می باشد. عنصری بسیار موثر در سلامت مغز و بالا بردن قدرت یادگیری و ضریب هوش کودکان و نوجوانان می باشد.

۵- خواص سمنو در تقویت سیستم ایمنی بدن

همانطور که می دانید وظیفه ایمنی بدن بر عهده گلبول های سفید می باشد. مغز استخوان برای ساخت گلبول سفید نیاز به مواد مغذی و انواع ویتامین و پروتئین ها دارد. سمنو نیز چون مقادیر زیادی از ویتامین و پروتئین را دارد؛ برای تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار موثر و مفید می باشد.

حالا که در این مقاله با خواص شگفت انگیز و بی نظیر این خوراکی مقوی آشنا شده اید؛ آیا هنوز هم در خرید سمنو و استفاده آن تردید دارید!

دیدگاه ها

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *