انواع کپک,انواع کپک ماست,انواع کپک های خطرناک

انواع کپک های مواد غذایی

انواع کپک ها می توانند بر روی مواد غذایی گوناگونی به وجود آیند؛ همچنین به شکل و رنگ های متنوعی یافت می شوند. رنگ آنها می تواند به رنگ های سفید، قهوه ای، خاکستری، سبز و پنبه ای شکل باشد.

انواع کپک

شاید برایتان پیش آمده که بر روی میوه و سبزیجات، گوشت کنسرو شده، ژامبون و هات داگ ، انواع پنیر و ماست و همچنین انواع نان و بسیاری از مواد دیگر، کپک را دیده باشید. حتی آنها بر روی مواد غذایی داخل یخچال نیز رشد می کنند.

کپک ها با تولید آنزیم هایی، تغییرات فیزیکی و شیمیایی را ایجاد می کنند. در نهایت با خوردن مواد غذایی دارای کپک ممکن است سلامتی افراد به خطر بیفتد.

سبزیجات و میوه ها

در صورت ایجاد کپک بر روی سبزی و میوه سخت مانند(کلم، فلفل سبز و هویج) می توان با برداشتن حداقل ۲ سانتی متر از اطراف فضای آلوده و دور ریختن اش، آن ماده غذایی را مجدد مصرف نمود. برای انواع میوه نرم و سبزی مانند(خیار، هلو و گوجه فرنگی) در صورت مشاهده کپک بر روی آنها، کلا باید دور ریخته شوند.

انواع کپک,انواع کپک ماست,انواع کپک های خطرناک,

ماست

انواع کپک ماست بسیار خطرناک هستند. جدا کردن قسمت کپک زده و مصرف قسمت باقی مانده آن، کاری اشتباه است. ماست یک ماده تخمیری است و برای جلوگیری از کپک زدن مواد تخمیری، باید آنها را در یخچال بگذارید. کپک ماست می تواند سرطان زا باشد. مواد تخمیری مانند ماست، خامه ترش، پنیر خامه ای و پنیر های نرم؛ می باشند.

نان

از مصرف نان، پاستا و دیگر غلات پخته که دچار کپک زدگی شده اند؛ جدا خودداری نمایید. به این دلیل که آلودگی در مواد غذایی نفوذ پذیر می تواند تا زیر سطح نیز برسد. با توضیحات این بخش، انواع کپک های نان نیز خطرناک و برای بدن مضر هست.

انواع کپک های مفید,انواع کپک های مواد غذایی,انواع کپک های نان,

حبوبات

حبوبات، مغزها و کره بادام زمینی اگر دچار آلودگی شوند، غیر قابل مصرف و باید دور انداخته شوند.

سمنو

سمنو نیز چون دارای بافتی نرم و چسبناک است؛ می تواند مستعد گرفتن انواع آلودگی ها باشد. سمنو فاسد طعم ترشیدگی می دهد. برای خرید سمنو بسته بندی به مراکز بهداشتی و معتبر از جمله خرید از آی سمنو مراجعه نمایید.

پیشگیری از کپک

برای پیشگیری از انواع کپک های مواد غذایی، داخل یخچال و فریزر را هفته ای یک بار تمیز کنید. برای جلوگیری از کپک زدگی رب گوجه فرنگی روی آن را یک لایه روغن زده تا اکسیژن به داخل ظرف نفوذ نکند.

انواع کپک,انواع کپک ماست,انواع کپک های خطرناک,

ادویه جات، چای و قهوه نیز آلودگی می گیرند، ولی سم آنها مایکوتوکسین(سم خطرناک) نیست. فقط برای جلوگیری آنها را در محل خنک و خشک بگذارید.

انواع کپک های مفید,انواع کپک های مواد غذایی,انواع کپک های نان,

دیدگاه ها

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *