تهیه موهیتو,شربت موهیتو,طرز تهیه شربت موهیتو
30 دقیقه
30 دقیقه

طرز تهیه موهیتو خانگی

برگ تازه و سبز نعناع 2 پیمانه
آبلیمو تازه 1 پیمانه
آب 3 پیمانه
شربت لیمو 2 پیمانه
شکر سفید یک پیمانه و نیم
آب گازدار در صورت تمایل
برش نازک لیمو ترش تعدادی

موهیتو یک آب میوه طبیعی است که به رفع عطش کمک زیادی دارد. در یک روز گرم تابستانی تنها یک نوشیدنی خنک و دلپذیر است که می تواند باعث فراموشی گرمای طاقت فرسا بشود.

شربت موهیتو، در اصل برای کشور کوبا می باشد؛ و در دستور تهیه آن از نعناع اسپیکاتا نام برده شده است.

موهیتو یا موخیتو، را به راحتی می توان در منزل تهیه نمود. دیگر لازم نیست هر زمان که هوس نوشیدن آن را کردید، به رستوران یا کافی شاپ بروید. با تهیه موهیتو در منزل، هر وقت دلتان خواست آن را با کمترین زمان و به راحتی تهیه کنید و بنوشید. با سایت خرید سمنو همراه باشید تا گرما زدگی در روزهای تابستان را سپری کنید.

طرز تهیه موهیتو نعناع

طرز تهیه موهیتو نعناع بسیار ساده و سریع می باشد؛ و صد البته یک طعم شیک و همه پسند دارد. با مواد اولیه ذکر شده می توان یک لیوان بزرگ را آماده نمود.

گام اول

یک لیوان را بلند و محکم را انتخاب کنید. داخل آن چند برگ نعناع، یک برش از لیمو، ریخته و سپس با استفاده از یک گوشت کوب آنقدر خرد کنید تا آب لیمو و روغن نعناع از آنها خارج شود.(به جای گوشت کوب از هم زن هم می توان استفاده نمود.)

گام دوم

در این مرحله به همراه شکر ،دو برش دیگر از لیمو را اضافه کنید. مجددا با گوشت کوب بکوبید. بعد از اینکه آب لیمو ها درآمد. یخ های مکعبی را در لیوان بیندازید و سپس لیوان را با آب گازدار پر کنید.

گام سوم

در این مرحله، باز هم مواد را مخلوط کنید. شما می توانید در صورت لزوم و بر طبق ذائقه تان باز هم شکر اضافه کنید. در پایان برای تزیین می توانید با استفاده از شکر و نعناع و برش لیمو، با ذوق و سلیقه به دلخواه خودتان تزیین کنید. نوش جان!

تهیه موهیتو,شربت موهیتو,طرز تهیه شربت موهیتو,

نکات

  1. در کافی شاپ ها، لیمو ترش را با پوست داخل هم زن می اندازند. در این حالت نوشیدنی موهیتو دارای رنگ تیره و طعم بسیار قوی خواهد شد.
  2. می توانید پوست لیمو را گرفته تا از تلخی آن کم بشود.
  3. در رستوران ها و کافه ها، از نعناع بیشتری استفاده می شود.

دیدگاه ها

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *