خشک کردن سبزیجات,دستگاه خشک کردن سبزیجات,روش خشک کردن سبزیجات

طرز خشک کردن سبزیجات

خشک کردن سبزیجات را می توان در منزل بدون استفاده از دستگاه خاصی به آسانی انجام داد. یکی از مزیت های خشک کردن، این است که در همه فصول به سبزی یا میوه مورد علاقه خود دسترسی دارید.

استفاده از سبزی خشک شده در بعضی از غذاها، آنها را خوش طعم تر و لذیذتر خواهد نمود. چند نکته و ترفند برای نحوه خشک کردن سبزیجات وجود دارد. در ادامه با سایت خرید سمنو اینترنتی می توانید با انواع روشهای متداول این کار آشنا بشوید.

روش خشک کردن سبزیجات

استفاده از اجاق فر

در صورتی که قصد خشک نمودن گیاهان با رطوبت بالا را دارید؛ مانند(ریحان، نعناع و غیره) باید سریع و خیلی خوب خشک بشوند. چون وجود آب باعث کپک زدن سریع آنها می شود.

استفاده از شومینه خیلی عالی است. در صورت نداشتن شومینه در منزل می توانید از فر با دمای خیلی کم استفاده کنید. باید حواستان باشد که دما سبزی ها را نسوزاند.

خشک کردن سبزیجات,دستگاه خشک کردن سبزیجات,روش خشک کردن سبزیجات,

استفاده از هوای آزاد

ساده ترین طریقه خشک کردن، قرار دادن آنها در فضای باز است. باید سبزی هایی که آماده شده اند را در هوای آزاد زیر سایه و دور از نور مستقیم خورشید قرار بدهید. نکته مهم، قرار دادن در آفتاب، رنگ آنها را زود تغییر می دهد.

از زیر انداز نخی برای این کار استفاده کنید و همچنین خاطرتان باشد که هر چند ساعت یک بار، سبزی ها را زیر و رو کنید.

طرز خشک کردن سبزیجات,طریقه خشک کردن سبزیجات,نحوه خشک کردن سبزیجات,

استفاده از رادیاتور

شوفاژ خانه در فصل زمستان یکی دیگر از این روش ها است. سبزی را داخل یک کیسه پارچه ای بگذارید؛ سپس آن را بر روی رادیاتور قرار دهید تا خشک بشوند.

بعد از اینکه سبزیجات را به یکی از روشهای بالا خشک کردید؛ برای نگهداری از، ظروف پلاستیکی یا شیشه ای می توان استفاده کرد. در محل خشک و خنک بگذارید در این صورت آنها را می توان حداکثر به مدت یک سال استفاده نمود.

نحوه مصرف سبزی خشک شده

قبل از استفاده در غذا باید سبزی خشک شده را مدت ۳ الی ۴ ساعت بگذارید در آب خیس بخورد. سپس آنها را آبکشی کنید و در نهایت داخل غذا بریزید. این سبزی ها نیازی به سرخ شدن ندارند. می توان برای پخت سبزی پلو، سبزی خیس خورده را لا به لای برنج بریزید.

دیدگاه ها

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *