برای خوشرنگ شدن سمنو,برای خوشرنگ شدن سمنو چکار کنیم,برای خوشرنگ شدن سمنو چه کار باید کرد

برای خوشرنگ شدن سمنو چکار کنیم

خوشرنگ شدن سمنو را می توان یکی از مواد مهم در پخت سمنو دانست. روشهای گوناگون و نکات مختلفی برای پخت سمنو وجود دارد. در هر شهری یک آداب و رسوم خاصی به جهت مراسم سمنو پزان برگزار می گردد.

راز خوشرنگ شدن را می توانید با استفاده از تجربیات مادر بزرگ ها و یا از افراد با تجربه در این کار، بپرسید. ما در سایت خرید سمنو تمامی نکات مربوط به خوشرنگ شدن سمنو را برای راحتی کار شما، در یک مقاله تهیه کردیم. تا دسترسی شما به اطلاعات در این زمینه به آسانی صورت گیرد.

راه خوشرنگ شدن سمنو

  1. اولین روش برای این که سمنوی شما یک رنگ قرمز عالی را به خود بگیرد. حتما در نظر داشته باشید؛ که برای پخت آن از قابلمه مسی استفاده نمایید. در غیر این صورت از خیر داشتن سمنو خوشرنگ بگذرید. چون قهوه ای رنگ می شود.
  2. توجه داشته باشید که جوانه های گندم به هیچ وجه نباید سبز بشوند. یک دلیل خوشرنگ شدن سمنو، دم کردن آن است. اگر سمنو در حین پخت غلیظ شد و رنگ آن به رنگ دلخواه ما در نیامد. می توان با اضافه نمودن دو الی سه لیوان آب و هم زدن و اینکه بگذاریم باز هم خوب بجوشد و مجددا دم بکشد.
  3. نکته بعدی این که، سه ساعت مانده به اینکه سمنو دم بکشد، حتما به آن روغن اضافه نمایید. این کار باعث می شود که رنگ آن باز شود و خوشرنگ بشود. برای ۵۰ کیلو آرد به ۲ تا ۳ قاشق پر غذاخوری روغن لازم می باشد. مقدار آرد بیشتر باشد؛ مسلما تعداد قاشق روغن بیشتری می خواهیم.
  4. راز دیگر، در پخت سمنو با یک حرارت ملایم می باشد. این کار نیاز به صبر و حوصله فراوان دارد. به همین دلیل سمنو را نماد صبر و حوصله و پشتکار و کار گروهی نیز می دانند.
  5. برخی دیگر از افراد در هنگام پخت و جوش آمدن سمنو، یکی دو قالب لیوانی یخ در ظرف مسی یا به اصطلاح پاتیل می اندازند. این کار هم باعث خوشرنگ شدن سمنو می شود؛ هم اینکه یک سمنوی کاملا مغز پخت تحویل ما می دهد. که بسیار هم خوشمزه و مغذی می باشد.
برای خوشرنگ شدن سمنو,برای خوشرنگ شدن سمنو چکار کنیم,برای خوشرنگ شدن سمنو چه کار باید کرد,

دیدگاه ها

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *