تهیه شکلات سمنو,شکلات سمنو,طرز تهیه شکلات سمنو
آسان
30 دقیقه
1 یک ساعت 30 دقیقه

طرز تهیه شکلات سمنو

شکلات تلخ 200 گرم
روغن مایع 2 قاشق سوپ خوری
مغز فندق 20 عدد
سمنو 100 گرم
مواد لازم برای تهیه رویه شکلات
شکلات تلخ 100 گرم
شکلات سفید 100 گرم
روغن مایع مقدار لازم

طرز تهیه شکلات سمنو، را می توانید در آی سمنو بصورت گام به گام ببیند و خیلی راحت و سریع در منزل آن را تهیه نماید. از شکلات سمنو می توان بعنوان یک پذیرایی و یا یک خوراکی مقوی و پر کالری استفاده نمود.

سمنو همانطور که می دانید دارای شیرینی طبیعی و بدون هیچ گونه مواد افزودنی می باشد.

گام اول

برای شروع تهیه شکلات سمنو، باید نیمی از شکلات های تلخی که از قبل با رنده درشت آماده کرده اید را ، با روغن مخلوط کنید. سپس بگذارید با حرارت بخار آب جوش، ذوب شود. بقیه شکلات باقیمانده را به آن اضافه نموده و با یک لیسک با هم مخلوط کنید تا صاف و یکدست بشود.

گام دوم

در اینجا باید مخلوطی از شکلات آماده داشته باشید. با استفاده از یک قاشق داخل کپسول های(قالب) را با شکلات پر کنید و بگذارید که بمدت یک ساعت در دمای محیط ( بیرون از یخچال) استراحت کرده تا قوام بیاید و سفت شود.

گام سوم

بعد از گذشتن یک ساعت بر روی شکلات ها، فندق ریخته و داخل کپسول ها را تا لبه کاسه، سمنو بریزید. کاسه های شکلاتی آماده شده را بمدت ۳۰ دقیقه در یخچال قرار بدهید.

نکته لازم در آماده سازی فندق: آنها را در یک تابه داغ و بدون روغن بریزید؛ و سپس با حرارت زیاد تفت آنقدر تفت بدهید تا طلایی رنگ شود.

گام چهارم

بعد از نیم ساعت، کاسه های شکلاتی را از یخچال در بیاورید و روی آنها را با یک رویه شکلاتی تزیین کنید. شکلات سمنو آماده است . نوش جان!

روش تهیه رویه شکلاتی

برای تهیه رویه شکلاتی دو رنگ، ۵۰ گرم از شکلات تلخ و همچنین ۵۰ گرم شکلات سفید را، هر کدام را در یک ظرف جدا با ۱/۴ قاشق سوپ خوری روی حرارت ملایم یا با حرارت بخار آب (روش بنماری) ذوب کنید. بعد از آن ۵۰ گرم باقی مانده از هر یک از شکلات ها، را به شکلات آب شده، اضافه کنید و با لیسک هم بزنید. در انتها هر یک از شکلاتها را داخل قیف خودش بریزید و کاسه های شکلاتی را تزیین کنید.

دیدگاه ها

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *