تهیه سوهان سمنو,سوهان با سمنو,سوهان سمنو
مفصل
30 دقیقه
30 دقیقه

طرز تهیه سوهان سمنویی

آرد چند منظوره یک قاشق غذاخوری+نصف قاشق چای خوری
آرد جوانه گندم یک قاشق چای خوری
شکر یک دوم(1/2) پیمانه
آب سه قاشق غذاخوری+دو قاشق چای خوری
گلاب یک قاشق چای خوری
کره پنج قاشق غذاخوری
عسل یک و نیم (1.5) قاشق غذاخوری
شربت ذرت روشن یک و نیم(1.5) قاشق غذاخوری
پودر هل یک چهارم(1/4) قاشق چای خوری
پودر زعفران یک هشتم(1/8) قاشق چای خوری
پسته خام 50 گرم

سوهان سمنو یکی دیگر از شیرینی های خیلی خوشمزه و بسیار پرطرفدار ایرانی می باشد. از آنجایی که یکی از مواد اصلی تهیه سوهان، جوانه گندم می باشد؛ دارای ارزش تغذیه ای بسیار بالایی است. جوانه گندم یک ماده غذایی مغذی و سرشار از انواع ویتامین ها می باشد. متاسفانه در برنامه غذایی خانواده های ایرانی جایگاه ندارد.

در ادامه با سایت خرید سمنو همراه باشید تا با تهیه سوهان با سمنو آشنا شوید؛ و به راحتی آن را در منزل آماده نمایید و در کنار خانواده از طعم بی نظیر آن لذت ببرید.

گام اول

در ابتدا برای تهیه سوهان سمنو یک ورق فویل با اندازه ۴۱*۲۱ سانتی متر را بر روی میزی پهن نمایید. سپس روی آن را با مقدار کمی روغن چرب کنید.

گام دوم

آرد جوانه گندم و آرد سفید را در داخل یک تابه نچسب ریخته و روی حرارت ملایم اجاق گاز به مدت ۳ دقیقه تفت بدهید. با قاشق چوبی در این مدت آردها را هم بزنید تا بوی خامی از بین برود. سپس تابه را از روی اجاق برداشته و گلاب، آب و شکر را اضافه کرده و مجددا ظرف را بر روی شعله بگذارید.

گام سوم

این مرحله پخت سوهان سمنویی، مواد درون تابه را مرتبا هم بزنید و حواستان باشد که مواد به دیواره تابه نچسبد. در صورت چسبیدن به راحتی جدا نمی شوند. آنقدر هم بزنید تا مخلوط کف کند و بالا بیاید. سپس کره را به مواد اضافه نمایید. باز هم بزنید تا کره نیز ذوب بشود. در انتها با یک جوش زدن، تابه مواد را، از روی حرارت بردارید.

گام چهارم

در اینجا شربت ذرت، هل و عسل را بیفزایید. بعد از کمی هم زدن مواد، پودر زعفران را اضافه کنید. سپس باز مواد را روی حرارت ملایم قرار داده و بمدت ۲۰ الی ۲۵ دقیقه مرتبا هم بزنید تا مواد سفت شده و به آسانی از ظرف جدا بشوند.

گام پنجم

در مرحله آخر کار طرز تهیه سوهان سمنو، به اندازه یک قاشق از مواد سوهان را برداشته و روی فویلی که در گام اول آماده کردیم؛ بریزید. بعد از گذشت چند ثانیه، مواد پهن می شوند. سپس بر روی آن را مغز پسته ریخته شود. بقیه مواد سوهان را هم به همین صورت و با یک فاصله معین روی فویل پهن کنید. مهر را کمی چرب نمایید و به آهستگی روی مخلوط سوهان بزنید. با کشیدن مهر مغز پسته به سوهان می چسبد. بعد از گذشت نیم ساعت و خنک شدن، سوهان سمنو ما آماده است. نوش جان!

تهیه سوهان سمنو,سوهان با سمنو,سوهان سمنو,
سوهان سمنو

دیدگاه ها

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *